Total ERP

Neodkládejte rodinný výlet jen proto, že vám to naruší plán.

0 Comments

Neodkládejte rodinný výlet jen proto, že vám to naruší plán.

Pokud dnes zamíří na nezdravé jídlo a pojídá stres, když ví, že má hru, pak párty a později hodinu hudby, může být bezpečné předpokládat, že se s přetížením vypořádává nezdravým způsobem. Zeptejte se jí, které aktivity má nejraději, a navrhněte, aby zůstala jen u jedné.

Vysvětlete jí také, že někdy lidé jedí, když se nudí; možná ji jen nebaví činnosti, které dělá. Pokud je to tak, najděte pro vás dva něco, co byste mohli dělat. Zatancujte si v obývacím pokoji nebo skákejte přes švihadlo na dvoře; jsou to skvělé způsoby, jak se hýbat, bavit se a cítit se dobře.

"Pamatujte, že hraní je pro většinu dětí tak bez stresu, jak jen to může být," říká George Scarlett, PhD, z Tufts University. "To proto, že ve hře mohou děti převzít kontrolu!"

Funkce WebMD Recenzoval Hansa D. Bhargava, MD dne 18. června 2013

Zdroje

ZDROJE:

George Scarlett, PhD, MDiv, zástupce předsedy, Eliot-Pearson Department of Child Development, Tufts University, Boston.

Laura Markham, PhD, klinická psycholožka, autorka, Pokojný rodič, šťastné děti: Jak přestat křičet a začít se spojovat, Perigee Trade, 2012.

Rutiny jsou křehké věci. Změňte strukturu svého dne kvůli výletu, školní přestávce nebo letnímu času a vaše rodina může odbočit z kurzu. 

Je pravda, že je dobré, když se děti naučí jít s proudem. Ale „všichni prosperujeme z předvídatelnosti a rutiny,“ říká Jeanette Sawyer Cohen, PhD, klinická psycholožka a konzultantka pro vývoj dětí v New Yorku. “Vědět, co očekávat, nám pomáhá cítit se bezpečně.”

Navíc, když se vaše děti drží rutiny, je pravděpodobnější, že budou jíst moudře a zdravě spát – zdravá rozhodnutí, ze kterých se budete chtít stát celoživotními návyky.

Jak můžete dostat svou rodinu zpět do plánu? Zaměřte se každý den na několik klíčových okamžiků, abyste se mohli zdravě rozhodnout.

Začněte s před spaním

První dílek skládačky je poslední částí vašeho dne. „Spánek ovlivňuje naši schopnost soustředit se, pomáhá nám vyhýbat se chybám a udržuje náš imunitní systém v nejlepší kondici,“ vysvětluje Susan Newman, PhD, sociální psycholožka ze Sergeantsville, New Jersey a autorka knihy Little Things Long Remember: Making Your Children Feel Special. Každý den.

Začněte pomalu tím, že budete mít děti každou noc spát o 10 minut dříve, dokud nedosáhnete ideálního času spánku. Mladší děti mohou vytvořit tabulku, která jim umožní sledovat jejich pokrok. Starší děti mohou s větší pravděpodobností spolupracovat, pokud půjdete příkladem a budete se sami držet brzkého spánku.

Můžete popsat, jak se vám jednoho dne v práci nedařilo, protože jste předchozí noc zůstali vzhůru příliš pozdě, navrhuje Newman. Potom “oznámte, že půjdete taky brzy spát, abyste neměli další hrozný, hrozný den.”

Zařaďte čas na rodinné jídlo do plánu

Jak často můžete, přimějte svou rodinu, aby se posadila ke společnému jídlu. S hektickými pracovními plány a mimoškolními událostmi může být dodržování stejné doby jídla problém. Přesto najděte způsob, jak označit své večerní rutiny – i když se to mění den za dnem, navrhuje Cohen.

Například dny, kdy vaše děti hrají fotbal a budou večeřet dříve než obvykle, jsou „sendvičové dny“. Večery, kdy pracujete pozdě, jsou „dny na hlídání dětí“ a noci, kdy jste všichni spolu, jsou „večery s rodinnými večeřemi“. “Pojmenování těchto různých zkušeností způsobí, že rozmanitost bude rutinnější,” říká Cohen.

Pokračování

Buďte dobrým vzorem

Vaše děti berou podněty z toho, co děláte VY. (Ano, dokonce i náctiletí, kteří předstírají, že ne.) Pokud je váš den všude kolem, jíte jídlo v autě a někdy nejdete spát až do časných ranních hodin, „vaše dítě vstřebává postoj „tlačit na limit“ a zvyky, které s ním souvisí,“ říká Newman. Čím více si stanovíte zdravé limity pro sebe, tím pravděpodobněji bude vaše dítě následovat.

Pohybujte se

Jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zdraví svých dětí? Ukažte jim, že zůstat aktivní by mělo být součástí každodenního života. Po dokončení domácího úkolu omezte čas strávený na obrazovce na maximálně 2 hodiny denně. Poté si naplánujte stanovený čas, kdy se celá vaše rodina přestěhuje společně. Zaplavte si v bazénu, zahrajte si venku nebo se vydejte na rodinný výlet. “Udělejte to normální chodit po schodech, chodit ze vzdálenějšího parkovacího místa nebo společně shrabovat listí,” říká Newman.

Plánujte dopředu na příště

https://recenzeproduktu.top/nicozero/

Neodkládejte rodinný výlet jen proto, že vám to naruší plán. Některé děti jsou flexibilní a snadno se přizpůsobí. Ostatní budou lépe zvládat změny, čím více budou cvičit.

Ale abyste si čas – a návrat domů – usnadnili, „najděte si způsob, jak si zachovat určitý pocit kontinuity,“ říká Cohen. I mimo domov mohou být mladší děti zastrčeny se svým oblíbeným plyšovým zvířátkem a zazpívat si obvyklou písničku na dobrou noc. Starší děti mohou dodržovat své obvyklé rutiny při večeři a před spaním, i když se to neděje ve stejnou dobu jako doma.

Ale pamatujte: nepřehánějte to.

“Jako rodiče nevedete tréninkový kemp,” říká Newman. “Nic hrozného se nestane, když budeš čas od času flexibilní.”

Funkce WebMD Recenze Renee A. Alli, MD dne 28. července 2016

Zdroje

ZDROJE:

Jeanette Sawyer Cohen, PhD, klinická psycholožka a poradkyně pro vývoj dítěte; spoluzakladatel společnosti Everyday Parenting Psychology PLLC; klinický asistent profesora psychologie v pediatrii, New York Presbyterian Hospital; dohlížející psycholog, New York Center for Child Development, New York City.

Susan Newman, PhD, sociální psycholog; autor, Little Things Long Remember: Aby se vaše děti cítily každý den výjimečně, Sergeantsville, NJ.

Kalifornská univerzita, San Francisco School of Nursing Kalifornský zdravotní program péče o děti: „Zdravotní spojení péče o děti: Zdravé rutiny vedou ke zdravým dětem.“

Spánková rada: „Průvodce na dobrou noc pro děti“.

Projekt Family Dinner: “Časté dotazy.”

Americká dětská akademie & Dospívající psychiatrie: “Vzory a děti.”

American Heart Association: “10 nejlepších tipů, jak pomoci dětem rozvíjet zdravé návyky.”

Prázdná dětská nemocnice: “7 tipů, jak udržet děti ve zdravé prázdninové rutině.”

Když máte malé děti, je snadné jim podat chytrý telefon nebo tablet, abyste je uklidnili nebo zabavili. Někdy je to právě to, co potřebujete, abyste si koupili pár minut rozptýlení při čekání ve frontě nebo na telefonu. Limity času stráveného na obrazovce jsou však důležité zejména pro mladší děti.

„Existuje mnoho dovedností, které se předškoláci potřebují naučit a které zahrnují sociální interakci, která se na dvourozměrné obrazovce nemusí odehrávat,“ říká Elizabeth Sowell, PhD, ředitelka vývojové kognitivní neuroimagingové laboratoře v dětské nemocnici v Los Angeles.

Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje předškolákům používat obrazovky maximálně 1 až 2 hodiny denně. V našem technicky zdatném světě to zahrnuje televizní pořady, streamovaná videa, hry nebo aplikace a webové stránky.

Proč limity? Příliš časté používání obrazovky v raném dětství bylo spojeno s opožděným jazykem, problémy ve škole, obezitou a problémy se spánkem, říká Jenny Radesky, MD, odborná asistentka vývojové behaviorální pediatrie na University of Michigan Medical School. Je také členkou AAP Council on Communications and Media.

Říká, že rodiče by měli naplánovat čas svého dítěte u obrazovky – kolik a co sleduje – „aby používání médií nezačalo vytlačovat jiné důležité aktivity.“

Co by měli sledovat? Násilí na obrazovce v pořadech a hrách samozřejmě není vhodné pro malé děti. Nasměrujte je na programy, které mají vzdělávací prvek. Výzkum ukázal, že předškoláci se mohou učit ze vzdělávacích televizních pořadů. Studie z roku 2015 se zabývala Sesame Street a jejími vlivy na vzdělávání v průběhu času po představení pořadu v roce 1969. Děti, které ho pravidelně sledovaly, měly větší pravděpodobnost, že si ve škole vedou dobře a zůstanou na úrovni ročníku.

„Říkám rodičům svých pacientů, aby důvěřovali programům vycházejícím mimo jiné z PBS Kids, Sesame Workshop a Institutu Freda Rogerse, protože tyto organizace najímají vývojové psychology, aby jim pomohli vytvořit ty nejvhodnější, vzdělávací a poutavé programy,“ Radesky říká.

Také, když vaše děti sledují nebo hrají na obrazovce, sledujte nebo si hrajte spolu s nimi. „Studie skutečně ukazují, že batolata a předškoláci se dozví více z médií na obrazovce, když se s nimi rodiče dívají,“ říká Radesky. Můžete odpovídat na otázky o tom, co vidí na obrazovce, a pomoci jim zpracovat to, co se naučili.

Pokračování

Jak omezit čas vašeho dítěte u obrazovky

Možná se budete cítit ohromeni, když je čas prosadit pravidla pro čas strávený na zařízení pro všechna zařízení, která vaše děti používají. „Bylo to mnohem jednodušší, když jsme měli jen televizi a videa, protože jsme mohli, řekněme, stanovit limity podle počtu epizod, které dítě sledovalo,“ říká Radeský. Přesto existují jednoduché způsoby, jak udržet jejich čas s médii pod kontrolou.

Plánovat dopředu. Dejte svým dětem vědět, že čas na televizi, tablet nebo telefon je povolen pouze v určitou denní dobu nebo o víkendech. “Vždy je užitečné mít rozvrh nebo rutinu, protože předškoláci jsou velmi rutinní a budou mít tendenci lépe přijímat limity tímto způsobem,” říká Radeský.

Stanovte si pravidla, kde vaše rodina sleduje obrazovky, například ve sdílených prostorách, jako je kuchyň nebo obývací pokoj. Odrazte od zařízení při večeři, během rodinného času a v ložnicích. Výzkum ukazuje, že děti s televizí ve svých pokojích méně spí. 

Nastavte časovač. Když zazvoní, čas vašeho dítěte na obrazovce vypršel.

Zastavte záchvaty vzteku, než začnou. Děti se často rozčilují, když musí odložit svou technologii. Když vypnou obrazovku, můžete si zahrát hru na základě pořadů, které se jim líbí, nebo pro ně mít připravenou jinou aktivitu.

Sejde z očí, sejde z mysli. Až čas strávený na zařízení skončí, zkuste uložit tablety, telefony a další zařízení tam, kde je neuvidí.

Co dělat, když jsou obrazovky vypnuté

Předškolní děti potřebují hodně interakce tváří v tvář, která jim pomůže naučit se sociální a motorické dovednosti, říká Sowell. Můžete pomoci dětem připomenout, že existuje mnohem více vzrušujících věcí, než je zírat na obrazovku.

Čtěte společně. “Pomáhá budovat jazykové dovednosti a gramotnost, podporuje emocionální spojení a dává dítěti čas, aby bylo klidné a pozorné,” říká Radeský.

Použij svou představivost. Nestrukturovaná hra pomáhá vašemu dítěti naučit se sociálním a emocionálním dovednostem a jak řešit problémy.

Pohybovat. „Může to být tanec, běh, stavění pevnosti nebo hraní, ale studie naznačují, že fyzický pohyb pomáhá dětem více se soustředit a usměrňovat energii,“ říká Radeský.

Vyzkoušejte praktické aktivity. Stavte, vybarvujte, vytvářejte nebo vařte se svými dětmi. „Ty jsou důležité pro učení se spolupráci, budování sociální reciprocity, realizaci plánu a budování vizuálně-prostorového povědomí,“ říká Radeský.

Funkce WebMD Recenze Renee A. Alli, MD dne 28. června 2016

Zdroje

ZDROJE:

Elizabeth Sowell, PhD, ředitelka Developmental Cognitive Neuroimaging Laboratory, Dětská nemocnice v Los Angeles; profesor pediatrie, Keck School of Medicine, University of Southern California.

Jenny Radesky, MD, odborná asistentka vývojové behaviorální pediatrie, University of Michigan Medical School; člen rady Americké pediatrické akademie pro komunikaci a média.

Kerney, M. Národní úřad pro ekonomický výzkum, červen 2015.

Cespedes, E. Pediatrics, duben 2014.

Ginsburg, K. “Význam hry při podpoře zdravého vývoje dítěte a udržování silných vazeb mezi rodiči a dětmi.” Pediatrie, leden 2007.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete pro své děti udělat, je zajistit, aby měly dostatek spánku. "Je to skoro jako další vakcína, kterou můžeme dát našim dětem, abychom jim pomohli bojovat s nemocí a podpořili fyzickou pohodu," říká Cora Breuner, MD, z American Academy of Pediatrics.

Neznamená to jen poslat je v určitou dobu do postele, i když i to je velká část. Měli byste se také ujistit, že vaše děti snadno usnou, zůstanou spát celou noc a probudí se svěží, aby měly energii na to, aby se během dne mohly rozhodovat zdravě.

Jak to uděláte, se změní, až budou vaše děti starší. Pamatujte však, že dobrý spánek je nezbytný v každém věku a že pomůže vašim dětem růst, učit se a zůstat v bezpečí, ať už je jim 18 měsíců nebo 18 let.

Kolik spánku moje dítě potřebuje?

Záleží na jejich věku a fázi vývoje, podle pokynů National Sleep Foundation:

Novorozenci ve věku 0 až 3 měsíce by měli spát 10 1/2 až 18 hodin denně, ale nemají pravidelný režim. Mohou spát několik minut až několik hodin najednou. Děti ve věku 4 až 11 měsíců by měly začít spát celou noc, a to 9 až 12 hodin v kuse. Měli by si také zdřímnout po celý den, v rozmezí od 30 minut do 2 hodin. Batolata ve věku 1 až 2 roky potřebují asi 11 až 14 hodin denně. Většina z toho by se měla dít v noci, ale měli by si zdřímnout (nebo zdřímnout) i přes den. Děti od 3 do 5 let by měly dostat 11 až 13 hodin za noc. Jejich spánek by měl být kratší a méně často. Většina dětí po pěti letech nespí. Děti od 6 do 13 let potřebují 9 až 11 hodin zavřených očí. Domácí úkoly a elektronická zařízení zaměstnávají děti v tomto věku, takže je důležité nastavit si plán spánku a vynutit si pravidelný režim před spaním. Teenageři od 14 let potřebují 8 až 10 hodin spánku. Jejich cirkadiánní rytmy se mění v době, kdy dosáhnou puberty, takže pro ně může být těžké usnout tak brzy jako dříve.

Pokračování

Proč na spánku záleží?

Spánek je životně důležitý, ať je vám 8 nebo 80. Je to čas, kdy se tělo zotavuje a obnovuje a pro mozek zpracovává nové informace. Ale pro děti je to extra důležité. Jejich rostoucí mozky se obtížněji vyrovnávají s následky ztráty spánku, říká Judith Owens, MD, ředitelka Centra pro dětské poruchy spánku v Boston Children’s Hospital.

"Učení se novým úkolům je jistě ovlivněno nedostatkem spánku," ona říká. Děti se ohromným tempem učí novým dovednostem, ať už jde o chůzi a mluvení batolete nebo středoškoláka, který řídí auto a učí se na zkoušky.

Děti, které dostanou správné množství spánku, mají menší pravděpodobnost, že budou dělat nezdravá rozhodnutí a budou mít problémy s chováním nebo problémy se soustředěním ve škole, říká Breuner. Dobře odpočatí mladiství řidiči jsou také méně náchylní k dopravním nehodám. Spánek navíc chrání imunitní systém dětí, takže tak snadno neonemocní.

Co mohou rodiče dělat?

Naučte své děti důležitosti spánku tím, že jej učiníte u vás doma prioritou. Zkuste tyto tipy:

Nastavte si plán chytrého spánku. Menší děti by si měly přes den zdřímnout, ale pokud si zdřímnou do pár hodin před spaním, mohlo by je to v noci zdržet. Dokonce i starší děti mohou těžit z příležitostného odpoledního spánku, pokud v noci nemají dostatek spánku, říká Owens. Ale držte je krátké – maximálně 30 minut.

Omezte čas strávený na obrazovce před spaním. V noci mozek přirozeně produkuje hormony, které pomáhají dětem (i dospělým) spát. Ale záře z elektronických obrazovek může zmást mozek a zastavit tento proces. Udržujte zařízení, jako jsou televizory a videohry, mimo ložnici vašeho dítěte a nechte je vypnout chytré telefony, tablety a další obrazovky asi hodinu před spaním, říká Owens.

Vytvořte si pravidelný režim před spaním.